Tüm Duyurular

TR07H1.02-001/234 Erhan-i Gümüş İşleme Eğitim Merkezi (EGİEM)
Proje Genel Bilgileri

Projenin adı: ERHAN-İ GÜMÜŞ İŞLEME EĞİTİM MERKEZİ (EGİEM)

Başvuru sahibi : AMASYA HALK EĞİTİM MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Ortakları: AMASYA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ, AMASYA TİCARET SANAYİ ODASI, AMASYA ESNAF SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ, AMASYA SOSYAL YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VAKFI

Proje İştirakçileri: Amasya Valiliği İl kültür ve Turizm Müdürlüğü

Proje süresi: 12 ay

Proje bütçesi : 222.558,93 euro

Hibe miktarı: 199.946,94 euro

Eş finansman : 22.611,99

GENEL HEDEF(LER): Erhan-i Gümüş İşleme Eğitim Merkezi (EGİEM) projesinin genel hedefi, yerel ihtiyaçlara uygun olarak kadınların işgücü piyasasına katılımına mâni olan sosyo-kültürel engelleri aşmak, istihdama erişimlerini desteklemek ve eğitim vermek yoluyla, kadınların istihdam edilebilirliklerini artırmaya katkı sağlamaktır.

ÖZEL HEDEF: Erhan-İ Gümüş İşleme Eğitim Merkezi (EGİEM) projesi ile 18–40 yaş arası 60 işsiz kadına gümüş işleme eğitimi verilmek suretiyle meslek edindirmek ve turizm sektöründe istihdam edilmelerini sağlamaktır.

BEKLENEN SONUÇLAR:

1-İlimizde EGİEM (Erhan-i Gümüş İşleme Eğitim Merkezi) kurulmuş olacaktır.

2–12 aylık proje süresince 15’şer kişilik 2 sınıfta 4 aylık dönem halinde 60 kadına teorik ve uygulamalı eğitim verilmiş olacaktır.

3-Verilen eğitimler sonucunda 15 kişi Halk eğitimi merkezinin Döner Sermaye İşletmesinde, geriye kalan 45 kursiyerin kendi namı hesabına çalışmak üzere istihdam edilmiş olacaktır.

4-EMİTT İstanbul Turizm Fuarında ürünlerin sergilenmesi sağlanmış olacaktır.

5-Düzenlenen 1 adet konferans ve halka açık uygulamalı eğitim etkinliği ile İşgücü piyasasına girişi engelleyen, kadınların işgücü piyasasına katılımları önündeki kültürel ve diğer engelleri azaltılmasına katkı sağlanacaktır.

6-Proje sonunda, oluşturulacak koleksiyonun tanıtım defilesi ve ticaret ağı buluşması sağlanacaktır.

7-Kadınların aile bütçesine, üretime ve bölge ekonomisine yaptıkları katkının artırılması sağlanacaktır.

8-Broşür (1000 adet), Gümüş işleme tasarım katalogu, Afiş (10adet), Tanıtım CD'si (1000 adet), Eğitim kitapçığı (4 setx70 adet), Katalog 1000det Web sitesi (1adet), Projenin ve programın tanınırlık ve görünürlülük faaliyeti kapsamında çanta, tişört, şapka dağıtımı yapılacaktır.

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim