Tüm Duyurular

Linkler
GENÇ UMUTLAR PROJESİ WEB SİTESİ
TR08H1.01-01/462 Genç Umutlar
Proje Genel Bilgileri
Proje kapsamında 15-29 yaş arası 144 vasıfsız ve işsiz gence 184 saat teorik ve pratik mobilya döşemeciliği eğitimi verilecektir. Kursiyerlere yemek ve yol ücreti olarak kursa katıldıkları gün başına 8 avro, ayrıca kurs bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.
Proje süresi 1 yıl olup, 4 dönemdir. Her bir dönemde 3 gruba eğitim verilecektir. Her grup 12 kursiyerden oluşmaktadır. Eğitimlerimizin her bir dönemi toplam 6 hafta sürecektir. Her dönemde ikisi sabah, biri öğleden sonra olmak üzere 3 gruba haftanın 6 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe,Cuma, Cumartesi) , günde 5 saat eğitim verilecektir.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından genç istihdamına yönelik olarak hazırlanan ve Avrupa Birliği Hibe Programları tarafından desteklenen “Genç Umutlar Projesi” İşkur tarafından izlenmekte olup, ortağı Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’dir.
Genel Amacı
Kayseri ilinde ikamet eden “Vasıfsız” olarak nitelendirilen ve işgücünün ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip olmamaları nedeniyle istihdamda tercih edilmeyen 15 – 29 yaş arasındaki gençlere, Mobilya Döşemeciliği eğitimi verilerek kalifiye iş görenler haline getirilmeleri amaçlanmaktadır.

Özel Amacı
15-29 yaş arasındaki genç işsizlerin mesleki eğitimler sonrasında ekonomiye kazandırılarak bölgede istihdamlarının sağlanması, K.B.B.’nin ve KOSB’nin istihdam sorununa AB desteği ile sistemli bir çalışma ile çözüm sunması, Bölgedeki kayıtsız genç işsizlerin kayıt altına alınması ve takiplerinin yapılması, AB konusunda olumlu yaklaşımın artırılması projemizin özel hedefleri arasındadır.

Beklenen Sonuçlar

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim