Tüm Duyurular

TR08H1.01-01/477 Önce Gençlerin Sonra Balıkların Kültürü Artsın
Proje Genel Bilgileri
Haberler
BALIKÇILIK PROJESİ BAŞLADI
15 Şubat 2011 Salı, TRABZON
BALIKÇILIK PROJESİ BAŞLADI. 40 GENÇ EĞİTİM ALIYOR.

Avrupa Birliği ile Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilen “Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı” çerçevesinde Trabzon Ticaret Borsası (TTB) nın balıkçılık alanında uygulayacağı projede eğitim çalışmalarına başlandı.

“Önce Gençlerin Sonra Balıkların Kültürü Artsın” adı altında uygulamaya konulan bir yıllık proje kapsamında, yüksek öğretimde balıkçılık sektörüne yönelik bölümlerden mezun olanlar ile son sınıfta bulunan 40 gencin teorik eğitimlerinde ilk dersi Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr.Atilla Özdemir verdi.

Özdemir, 3 tarafı denizlerle çevrili ve oldukça verimli iç suları da bulunan ülkemizde balıkçılık sektörünün hak ettiği yerde henüz bulunmadığını belirterek, bu tür projelerle hem sektöre talebin arttırılacağını, hem de istihdam sağlanabileceğini söyledi.

İlk derste katılımcılara proje hakkında bilgiler ve uygulayıcı kuruluşlar hakkında bilgiler verildi.

TTB’nin, KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi ve Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü ile ortaklık yaparak uygulamaya koyduğu projeye Yomra Su Ürünleri Kooperatifi ile Trabzon İç Su Ürünleri Yetiştiricileri Birliği’de destek veriyor.

29 Aralık 2010 ÇarşambaTRABZON TİCARET BORSASI BALIKÇILIK PROJESİ UYGULAYACAK
29 Aralık 2010 ÇarşambaGENÇ İSTİHDAMI İÇİN BALIKÇILIK PROJESİ
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim