Tüm Duyurular

TR08H1.01-01/181 İşsiz Gençler İçin Pazarlama Ve Satış Eğitimi Projesi
Proje Genel Bilgileri
Haberler
İşsiz Gençler İçin Pazarlama ve Satış Eğitimi Projesi Eğitimleri Başladı Albüm
20 Nisan 2011 Çarşamba, Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi
Proje kapsamında 60 işsiz genç, pazarlama ve satış elemanı olarak yetiştiriliyor.

Odamız tarafından AB Genç İstihdamın Desteklenmesi Hibe Programı Kapsamında düzenlenen “İşsiz Gençler İçin Satış ve Pazarlama Eğitimi Projesi” başarıyla sürdürülüyor. 60 kişi Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi’nde eğitim görüyor, özel uygulama sınıfında satış ve pazarlama konusunda yetiştiriliyor.
Üretmek kadar pazarlamanın da önemli rol üstlendiği günümüzde işletmelerin ihtiyaç duyduğu satış ve pazarlama elemanı problemi bu proje ile çözülecek.
Proje, Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi tarafından ortaklaşa yürütülüyor.
30 bay ve 30 bayan olmak üzere toplam 60 kursiyere 3 ay boyunca Ticaret Meslek Lisesi’nde özel hazırlanan uygulama sınıfında okul öğretmenleri tarafından Satış ve Pazarlama konusunda eğitimler veriliyor.
İkinci bölümde ise Milli Prodüktivite Merkezi (MPM) uzmanları tarafından Odamızda (Liderlik ve takım ruhu, Ekip çalışması, Zaman yönetimi, İnsan ilişkileri ve iletişim, Duygusal zeka ve iletişim, Telefonla konuşma becerileri, Özgüvenli davranış geliştirme, Beden dili, Etkili sunum teknikleri, Müşteri ilişkileri yönetimi, Pazar araştırmaları ve yönetimi, Temel satış teknikleri, İleri satış teknikleri, Stratejik pazarlama ve marka yönetimi) konularında 14 eğitim verilecek.
Bu eğitimler sonunda kursiyerlere sertifikalar verilecek.
Kurs sonunda 60 kursiyer Odamıza üye firmalarda staj imkanı sunularak, istihdam edilmeleri için çalışmalar yapılacak.

8 Nisan 2011 Cumaİşsiz Gençler İçin Pazarlama ve Satış Eğitimi Projesi Açılış Kokteyli
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim